THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Román Roberta Saviana „Gomora“ vzbudil ohlas jak svými literárními kvalitami, tak poněkud „rushdieovským“ osudem autora, na kterého má od té doby pifku (doslova a do písmene) neapolská zločinecká organizace Camorra. Film Roberta Garroneho na motivy knihy zaznamenal úspěch u kritiky, o čemž svědčí hlavní cena z Cannes, ale u diváků si vede podstatně hůř. Bohužel, když se řekne mob movie, očekává běžný divák stále heroické a poetické příběhy mafiánských hrdinů. Filmová „Gomora“ ale nenabízí nic víc než striktně dokumentární, odtažitý, chladný a za každou cenu realistický obraz neapolského podsvětí. Jako kdyby se štáb vypravil doprostřed dění a nasnímal osudy několika postav, jejich osud diktuje zločin. Spektakulární je pro něj sprosté slovo, brutalita a zmar jeho všednodenností a neokázalou kulisou. Garrone nenabízí žádné vějičky, pouze betonovou hmotu nijak zvlášť strukturovaného vyprávění, z něhož postupem času vysvítá tak drastický a odlidštěný obraz skutečnosti a nové mafie, že se tají dech. Rozhodně jeden z nejlepších evropských filmů na aktuální téma z posledních let.
8,5 / 10
Vydáno: 2008
Vydavatel: Rai Cinema
GOMORA (Itálie). Režie: Roberto Garrone, 137 minut.
Příšerná nuda!
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.